Slovácko hledá tradiční i netradiční regionální výrobce

Tradiční i netradiční regionální výrobce hledají sdružení Region Slovácko a Turistická asociace Slovácko. Je vypsána společná výzva pro příjem žádostí těch, kteří jsou pyšní na to, co vyrábějí a chtějí dát světu na vědomí, že to vyrábějí na Slovácku.

Jak? Tím, že získají certifikovanou značku. Výzva je platná pro dvě existující značky „Tradiční výrobek SLOVÁCKA“ a „SLOVÁCKO regionální produkt“.

Tradiční výrobek SLOVÁCKA je už etablovanou značkou a prezentuje výrobky, které jsou na Slovácku zavedené a tradiční. Výrobci musí splnit přísná kritéria, která hodnotí odborníci z řad etnografů.

SLOVÁCKO regionální produkt je nově vzniklou značkou, která výše zmíněnou doplňuje. Je určena pro všechny, kteří chtějí svou sounáležitost s regionem prezentovat, ale na Tradiční výrobek SLOVÁCKA nedosáhnou.

Cílem obou značek je podpořit drobné a střední regionální výrobce. Ti získají výhody v podobě propagace, podpory prodeje, nabídky prezentací či jarmarků v ČR nebo prodeje prostřednictvím e-shopu.

Aktuální výzva neplatí pro výrobce alkoholických výrobků. Pro ně připravujeme speciální výzvu v rámci značky SLOVÁCKO regionální produkt.

Více informací a dokumenty ke stažení (žádost, kritéria a zásady udílení) naleznete pod tímto odkazem:  https://www.slovacko.cz/2021/03/03/vyzva-slovacko-hleda-tradicni-i-netradicni-vyrobce/

zdroj: https://www.slovacko.cz/